Přírodní luxus a originální vzhled v interiéru

Kámen je čistě přírodní a originální materiál – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické. Jeho použití během své tisícileté historie si zachovává status výjimečného a drahého materiálu. Vzhledem k náročnosti těžby a zpracování byl vždy spjat s luxusem. Lidé volí častěji vápenec, mramor, traventin, vzáčnější onyx a čím dál tím víc se na trhu prosazuje žula – magmatická hornina. Každý kus kamenného obkladu je naprosto originální.

Žula jako přírodní kámen spojuje unikátní kombinaci funkčních i estetických vlastností. Už pouhé slovní spojení ,,přírodní kámen“ předurčuje, že prostor, kde bude materiál použitý se propojí s přírodou.

Vlastnosti přírodní žuly:

– Tvrdost

Nenasákavost

Odolnost proti vysokým teplotám

Snadná údržba

– Chemická odolnost

Vysoce odolná žula vyniká krásou zrnité struktury křemene, slídy a živce.

Žula a její využití v interiéru:

Svými praktickými vlastnostmi se žula nejčastěji v interiéru používá na namáhané kuchyňské desky, ale její využití najdeme také jako interiérové obklady stěn, krbů, schodů nebo parapety. Žula do kuchyně přinese svoji přírodní krásu a vynikající funkční vlastnosti, které oceníte při přípravě jídla. Žulu lze volit s různými povrchovými úpravami. Nejčastěji je dostupná s lesklou povrchovou úpravou, velmi často je dostupná i plastická úprava zvaná patina. Existuje však ještě velké množství dalších povrchů (satén, plastická textura, broušení atd.).

Žula je materiál se kterým se setkáváme v mnoha podobách. Díky mnoha druhům kamene má různé struktury, barevné odstíny, kresbu a další rozlištnosti. I přírodní kámen má silný vliv na lidskou psychiku, stress a probouzí v nás pozitivní emoce. Vždy bude působit v interiéru přirozeně, elegantně, nadčasově a originálně.

Přírodní kámen pro nás zpracovává firma Granit Holec, která je první, kdo uvedl přírodní kamenou desku na český trh a věnuje se mu již 4 generace. Je tu s Vámi ž téměř 80 let. Firma se zaměřuje na zpracovávání přírodního i umělého kamene a dnes jsou schopni vyrobit prakticky cokoliv. Divize od výše zmiňovaného výrobce na kamenné kuchyňské desky je firma Love Stone.

http://www.granitholec.cz/

http://www.lovestone.cz/