Nádech prvorepublikového stylu v centru Prahy

Staré byty mají své jedinečné kouzlo, vysoké stropy, prostorné místnosti, a když máte štěstí, také původní dřevěnou podlahu. Takový jeden kouzelný byt v centru Prahy jsme mohli realizovat.

Při vstupu do bytu, když bylo ještě před rekonstrukcí bylo přesně tak, jak popisuji v úvodní větě až na dubovéírodní podlahy, které jsou nově položené. Když vstoupíte do tohoto bytu pocítíte vzdušnost a nádech historie.

Byt 2+KK se nachází na Malé Straně v centru Prahy. Interiér v bytě je navržený pro krátkodobé pronájmy. Přání zákazníka znělo, navrhnout byt s funkčním nábytkem a při tom zanechat nádech prvorepublikového, histrorického stylu.

Realizace bytu byla rozdělena do dvou etap. Při té první etapě se řešily stavební úpravy, které zahrnovaly dostavbu, výměnu oken, dveří a změny dispozic. Druhá fáze byla orientována na vybavení celého interiéru, materiálového a barevného řešení i včetně dekorací.

Při navrhování interiéru byl kladen důraz na nezničit historické prvky, naopak je ještě obohatit a povznést. Použité prvky z historického období a lehce vnesená moderna si nekonkurují, ale nádherně se doplňují a vytvářejí jedinečnou a nezaměnitelnou prvorepublikovou atmosféru moderního bydlení.

Celý byt je navržený v dřevěném tmavě hnědém dekoru – Dub Charleston. Kuchyň je vyjímečná svojí pracovní deskou, která je vyrobena z přírodní žuly a do kuchyně přínáší nesvázanou přírodní krásu a vynikající funkční vlastnosti. Sedací souprava se solitérním křeslem v obývacím pokoji od českého výrobce Polstrin, byla vyrobena na zakázku a je vyjímečná svými ozdobnými švy tzv. „paspule“. Vzhled sedačky působí netradičně a stylově zapadá do celého interiéru. K povšimnutí stojí i kovové prvky u jídelního a konferenčního stolu v kombinaci se dřevem a bohatě řasené záclony a závěsy zavěšené v garnýži. Kovové prvky vynikají svojí pevností, praktičností a elegancí. Vše bylo vyrobeno na zakázku. Jednotlivé místnosti jsou ve stejném stylu, pouze použití jiné barevnosti je docíleno rozdílů. Nábytek je jednoduchý a nechává vyniknout jedinečnou atmosféru místností. Interiér je vhodně doplněn i originálními svítidly z foukaného skla, které jsou navrženy ve všech místností a celý byt obohacují.

Byt je dotažen do detailů i včetně dekorací. Vše je zkombinováno se současnými a tvarově jednoduššími prvky, minimum vystavěných předmětů a přítomnost kulatých detailů ve formě zaoblené, které propojují všechny místnoti už od vstupu do chodby.