Kam se posunul design koupelen?

Dnešní koupelny už zdaleka nejsou jen obyčejným místem, která slouží pouze k naší osobní hygieně. Koupelny se staly plnohodnotnou součástí našich domů či bytů a jejich design se stále posouvá dopředu.

Než přejdeme k současnému designu koupelen a koupelnového nábytku, vraťme se kousek zpátky. Jaké byly koupelny dob minulých?

Donedávna byly koupelny na malém prostoru s nejčastějším umakartovým jádrem, doplněné dřevotřískovým nábytkem a to vše v šedé nebo bílé barvě. Postupem času přišly nové výstavby a s nimi i příchod nových dekorů a materiálů, které vnesly do koupelnového nábytku různorodost, pestrost a odvahu experimentovat.

Koupelna jako „Open Space!“. Jak už jsem na začátku zmiňovala, design koupelny se posouvá a už dlouho není jako soukromý prostor osobní hygieny. Koupelna může být propojena s ložnicí, co je tzv. „Open Space“ moderní styl otevřeného bydlení. Zařizování koupelny má však i svá pravidla.

Koupelna je prostor k hýčkaní těla, mysli, relaxace. Stejně jako u všech místností má koupelna své požadavky. Hlavním požadavkem je funkčnost, kladen důraz je na správný výběr materiálů a dobrou ergonomii. Je potřeba si upřesnit kolik lidí a kdo bude koupelnu používat.
Z hlediska nábytku by v každé koupelně neměl chybět kus nábytku, na který se budeme každé ráno těšit, přeci jen je to první navštívená místnost po probuzení.

Aktuální trend koupelny je velká dávka experimentování a inspirování se jinými typy nábytku. Designéři společně s výrobci vymýšlejí stále nové prvky a způsoby užívání, aby mohli zákazníkovi nabídnout to nejlepší a nejnovější. Přitom se základní typologie nábytku v koupelně s časem nemění.