Pastelové syté barvy roku 2018

Nejvýznamnější mezinárodní událost ve světě designu Salone del Milano 2018 je už delší dobu za námi. Návštěva výstaviště byla velice inspirativní z hlediska nových materiálů, barevných kombinací, designových svítidel, dekorací a spousty dalších vychytávek. V následujícím článku se zaměříme na barvy v interiéru a která barva je trend už v odstartovaném roku 2018. Hned ze začátku Vám prozradím že tento rok bude velice pestrý!

Pastelové syté barvy jsou barvy pro rok 2018. Jak vůbec vzniká pastelová barva? Vzniká tím, že do jakékoliv syté barvy přimícháme bílou barvu pak třeba vznikne z červené – růžová, ze zelené – bledá jemně pastelová zelená v případě modré stejně tak. Lépe řečeno čím víc bílé přidáme, tím je barva světlejší, tlumenější a „pastelovější“.

Nicméně, která barva je uplná špička toho roku?

Nejpopulárnější barvou roku 2018 je tmavší fialová – odstín fíků či levandule. Dozvěděli jsem se, že tato barva byla vyhlášena odborníky z amerického Pantone Color Institutu a je předurčena, že se bude objevovat na mnoha designových veletrzích. Ano, i tato barva se nám v Miláně promítla v mnoha interiérů a to s kombinací dalšími materiály a barvami. Tmavší fialovou barvu s lehkým pastelovým nádechem do modra můžete nalézt ve vzorníku Pantone s názvem Ultra Violet a má číslo 18-3838. Odstín je zřejmě inspirován ultrafialovým zářením. Barva má symbolizovat technologický pokrok a schopnosti lidstva poznávat nové galaxie, kombinace tohoto odstínu s mramorem a metalickými prvky. Tato kombinace působí nadčasovým, noblesním a také hodně luxusním dojmem.

Pokud chcete mít interiér zařízený podle posledních trendů, tak vašem interiéru nesmí uniknout odstín fíků či levandule s kombinací dalších pastelových odstínů.